4 sty 2012

Głos w sprawie budżetu budżet Powiatu Sochaczewskiego na rok 2012

Podczas XII sesji budżetowej Rady Powiatu w Sochaczewie w dniu 30 grudnia 2011 roku zabrałem głos w sprawie braku istotnych inwestycji drogowych oczekiwanych przez mieszkańców Gminy Iłów i Młodzieszyn. Oto fragment relacji z posiedzenia Rady Powiatu zamieszczonej na stronie e-sochaczew.pl:

Andrzej Grabarek, przewodniczący Komisji Rewizyjnej, zarzucił budżetowi brak środków na inwestycje drogowe. Podkreślił przy tym niezaspokojone potrzeby gminy Iłów, którą reprezentuje: - Droga powiatowa Wszeliwy – Kiernozia pilnie potrzebuje remontu. Radni Iłowa kosztem dróg gminnych podczas jednej z ostatnich sesji zapisali na poprawę stanu tej drogi 100 tysięcy złotych. Niestety, nie ma tej drogi w budżecie powiatu. Ze smutkiem dowiedziałem się też, że przebudowę drogi Iłów – Młodzieszyn odłożono na za rok. Czy za rok będzie lepiej? Nie, być może będzie jeszcze gorzej. Dlatego apeluję do zarządu powiatu o dokonanie przesunięć w budżecie, uwzględniających wspomniane inwestycje - radny Grabarek uprzedził jednocześnie, że jego Klub Sochaczewskie Forum Samorządowe wstrzyma się od głosu podczas głosowania budżetu.
Moje wystąpienie było podyktowane troską o jakość dróg powiatowych w Gminie Iłów i Młodzieszyn, gdzie ich sieć jest największa i w najgorszym stanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz